Grup Şirketleri

                                                                                                                                  

ARDA MÜHENDİSLİK: Arda Mühendislik Firmasının kökenleri 1972 yılına dayanmakta olup, firma 2006 yılında isim değiştirerek bugünkü ismini almıştır. Merkez ofis İstanbul’dadır. Yarım asırlık geçmişinde 100’ün üzerinde birçok farklı alanda bitirilmiş projeleri vardır. İnşaat alanında Altyapı, Üst yapı ve enerji alanlarında faaliyette bulunmaktadır.

 

CENGİZ TEKNİK KOMPOZİT A.Ş.: Firma 2014 yılında İstanbul’da her türlü kompozit malzemeden ürün üretilmesi üzerine kurulmuş bir sanayici firmadır. Toplamda 4000m2 üretim alanına sahip SMC ve BMC teknolojileri kullanılarak birçok alanda ve çeşitte üretim yapmaktadır.     

   

 

ARDA TURK GHANA CO.: 2012 yılında Gana’nın başkenti olan Akra’da kurulmuştur. Firmanın faaliyetleri arasında Mühendislik, Müşavirlik, Müteahhitlik, Dış Ticaret yer almaktadır.

 

SHAMS IRAN RENEWABLE ENERGY INC.: Firma İran’da 8 ortak tarafından yaklaşık 30 yıl önce kurulmuştur. Firmanın ana faaliyet alanı Yenilenebilir Enerji üretimi ve satışıdır. Firma’nın tüm hisseleri ortakların hepsinden 2016 yılında Arda Grup yönetim kurulumuzca İran’da görüştüğümüz yenilenebilir enerji projelerinde elektrik üretimi ve satışı yapılabilmesi için devralınmıştır.

 

AYDA CONSTRUCTİON AND TRADİNG LTD.: 2017 yılında İran’nın Ürmiye şehrinde kuruldu ve her türlü alanda ve boyutta üstyapı ve altyapı inşaatları yapabilmesine imkan sağlayan lisansları alınmış olup, ülke içerisinde inşaat işlerinde faaliyet gösterilmesi üzerine bu sene içerisinde kurulmuş ve aktif faaliyete başlamıştır.

 

ARDA SAUDİ ARABİA LTD.: 2016 yılında Arda Mühendislik firmamızın şubesi olarak Suudi Arabistan’nın Cidde şehrinde açılım işlemleri başlatılmış olup 2017 yılında gerekli tüm lisanslar alınmıştır. Firma ülkede ki en zor lisanslardan biri olan Sagia’nın 1. Sınıf müteahhit lisansına sahip olup 100.000.000,00 USD üzeri projelere girebilme ve yapabilme yetkisine bu lisansla beraber sahiptir.

 

SUR HOLDİNG INC.: Firma 2014 yılında Marshall Adaları’nda kurulmuş olup, dış ticaret ve denizcilik alanında brokerlik hizmetleri yapmaktadır.  

 

ARDA HİNDİSTAN LTD.: Firma 2018 yılında Mumbai şehrinde  kurulmuş olup, İnşaat Altyapı ve Üstyapı inşaatları için faaliyet göstermektedir.   

 

ARDA ENGINEERING UK: Firma 2017 Yılında Londra merkezli olarak kurulmuştur. Genel Ticaret üzerinden faaliyette bulunmaktadır.