Misyon, Vizyon ve Politika

MİSYON

1970’li yıllardan bugüne Arda Grup, inşaat sektöründe geniş yelpazede hizmet veren ikinci kuşak bir aile şirketidir.
Dinamik ve aktüel yapısı, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ve bilgiye verdiği değerle uluslararası mecrada da aktif rol almaktadır.
İddiasını 47 yıllık deneyimiyle eğitime ve gelişime verdiği değerden alan Arda Grup, inşaat, sanayi ve lojistik deniz taşımacılığı alanlarında yüksek kaliteli, pratik çözümler sunmaktadır.

 

VİZYON
Eğitime, teknolojiye, çevreye, dünyaya ve insana verdiğimiz önemle gelecek kuşaklara beklentilerin ötesinde hizmet götürme amacıyla çıktığımız bu yolda, daha fazla coğrafyaya ulaşmayı, daha fazla ihtiyaç karşılamayı ve teknolojik yapısı ve kalitesiyle örnek üretimlerimizle müşteri memnuniyetini her geçen gün daha yüksek tutmayı hedefliyoruz. 

DEĞERLERİMİZ


“TUTKU, ETİK, KALİTE, ISO, İNOVASYON, SORUMLULUK, TARAFSIZLIK”


TUTKU: Başarımızın kökeni eğitime, değişime ve yaratıcılığa açık insan gücünden faydalanmamızdan gelir. Faaliyet gösterdiğimiz ve gücümüzü aldığımız ekonomiye güç katacak her tür yaratıcı fikri destekleriz. Geçmiş deneyimlerimizi bugünün kazanımlarıyla harmanlayarak çalışma arkadaşlarımızın potansiyellerini, performanslarını ve yetkinliklerini takip ederek işimizi bir değere dönüştürürüz.


ETİK: Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. Çalışanlarımızın performanslarını yükseltmek için eğitimin sürekliliğine inanırız. İşbirliği ve dayanışmanın saygı çerçevesinde maksimum seviyeye ulaştığı bir çalışma ortamı yaratmak, sürekliliğimizi devam ettirmek için seçtiğimiz yoldur.


KALİTE: Gelişen teknolojiye uyumlu bir şekilde çalışarak malzeme, işçilik ve projelendirme işlemlerinin kalitesini en yüksek seviyede tutarız.


ISO; Kurumsal yapımızın temelidir. Ulusal ve uluslararası standartları esas alarak; yerli ve yabancı müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya özen gösteririz. Ölçme ve iyileştirme mekanizmalarını kullanarak, eğitim ve gelişimi destekleriz. Yüksek kaliteli hizmet/ürün sunar ve sistemimizin çalışanlarımız tarafından da içtenlikle benimsenmesi için adaptasyon çalışmaları yaparız.


İNOVASYON: Üretimde araştırma ve geliştirme aşaması her zaman dinamik tutulur.


SORUMLULUK: Sadece hizmet verdiğimiz kurum, kuruluş, ülke ya da sektörü temel almaz tüm insanlık adına en iyisini yapmakla sorumlu olduğumuzu düşünerek hareket ederiz.


TARAFSIZLIK: Doğru anlamak için iyi dinleriz, bilgiyi objektif bir şekilde aktarırız. Bu sağlıklı iletişim yöntemi ile önyargısız ve profesyonel bir hizmet sağlarız.

 

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

 

Arda Mühendislik San. ve Tic. A.Ş. sunduğu hizmet kalitesi ile sektöründe önde gelen firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

Müşterilerin isteklerini zamanında ve eksiksiz karşılayan ve bu amaçla Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği gerekliliklerini yerine getiren bir kuruluş olmak.

Eğitime, iletişime, etik değerlere önem vererek, çalışanlarımızın Kalite, Çevre ve İş Güvenliği bilincini artırmak, müşterilerimize sağladığımız ürünlerin ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak geliştirmek. Uluslararası mevzuat ve standartlara uygun ürün/hizmet üreterek, aldığımız projeleri  zamanında teslim etmek.

İnsana saygılı, kurumsal ve etik anlayış içerisinde, eşitlik ilkesine bağlı, şeffaf ve güven veren, yenilikçi düşünen bir kurum olmak, sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı oluşturarak, çalışan memnuniyetini artırmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak.

 

Çevre etkilerini ve İş Güvenliği ile ilgili riskleri kontrol altında tutarak performansımızı sürekli iyileştirmek, Kalite, Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği sistemi standartlarını uygulayarak, mevzuatlara ve yasalara uyarak, sürekli gelişmeye elverişli bir yapıda sistemin uygulanmasını sağlamak.

Uygunluk yükümlülüklerinin yerine getirilmesini sağlamak kalite politikamızdır.